Facebook

Barista roku 2017 už tento víkend!

10. března 2017 Autor: Martina Píšová Foto: Jan Červenka

Osmý ročník soutěže a festivalu výběrové kávy Barista roku proběhne tento víkend v holešovické hale Jatka78. Akce letos přinese hned několik změn a očekává se rekordní návštěvnost. Co přesně bude jinak? A kdo jsou letošní favorité? Tady jsou tipy dvorního baristy Ambiente Ondry Štökla.

„Nepamatuju si, že by kdy baristé propagovali akci na sociálních sítích tolik jako letos. Každý má na Facebooku plakát Baristy roku jako cover fotku,“ říká Ondra. Větší návštěvnost znamená důraznější kávovou osvětu, a o to jde především. „Není to jen soutěž, je to zároveň vzdělávací workshop. A nejen pro profesionály – i obyčejný ,nekávový‘ smrtelník se tady dozví spoustu zajímavých informací. Zjistí, že každá káva chutná trochu jinak, klidně i po borůvkách nebo rybízu, a že to rozhodně nekončí zmáčknutím jednoho tlačítka na kávovaru.“

V centru pozornosti však samozřejmě zůstává soutěž. Nově probíhá už od středy, o víkendu pak vypukne velké finále pro veřejnost. „Baristé musí připravit čtyři espressa, čtyři mléčné nápoje a čtyři kávové signature drinky. Prostřední kategorie se změnila, dřív bylo povinné cappuccino, teď to může být kterýkoli mléčný nápoj, například macchiato nebo flat white,“ vysvětluje Ondra.

Na přípravu dvanácti kávových drinků má soutěžící pouhých patnáct minut, takže musí pracovat rychle. „Největší borci končí v rozmezí 14:55 a 59,“ konstatuje.

Mít vztah k zrnům

Moje původní představa, že se aktéři na soutěž připravují jen tak po večerech, je hodně daleko od reality. Všechno začíná pečlivým výběrem zrn: „Barista s nimi má vztah, musí je znát a vědět, jak se chovají,“ vysvětluje Matěj Pína, původně výčepní, teď barista v Esce. „Soutěžící si na trénink většinou vezmou dovolenou, najmou si kouče a pilují s ním všechny techniky. Na tuhle přípravu si musí pronajmout prostor, kávovar a mlýnek. Promýšlejí také servis – jaké šálky, sklo, nádoby na mléko, konvičky. Řeší se i to, jakou vybrat vodu nebo mléko,“ podotýká.

„Ohromně zajímavá kategorie je signature drink,“ vrací se Ondra k samotné soutěži. „Loni se experimentovalo s jehličím, letos to bude červená řepa a obecně zakomponování zeleniny do kávy.“

A kdo má šanci na vítězství? „Můj tip je, že se o první tři místa budou dělit Ondřej Hurtík, Jakub Hartl, Zdeněk Hýbl, Jakub Nikel nebo Honza Škeřík,“ odhaduje Ondra Štökl. Nezbývá než se přijít přesvědčit. 11. a 12. března. Jatka78.

Kam v Praze na snídani

Načíst další článek...