Facebook

Chleba z Esky bude dočasně odjinud

30. května 2023 Autor: Natálie Kotrlová Foto: Jakub Dohnálek

Stejné těsto, jiná pec a dočasná adresa v Michli. Tak zní plán karlínské Esky, která v následujících týdnech projde zásadní rekonstrukcí, a přesto se rozhodla dál péct legendární chleba 33. Co to znamená v praxi?

Pražská restaurace Eska se 4. 6. na několik týdnů uzavře kvůli plánované rekonstrukci. Během ní bude mimo provoz i pekárna, chleba se však bude péct dál. Tým pekařů se i se surovinami a kvasem přesouvá do pekárny v Michli, kde Esce půjčili pec. 

Složení chleba zůstane beze změny, i nadále půjde o čerstvý řemeslný chléb z bio mouky z Probia, jedinou změnou bude způsob pečení. Zatímco v Esce se bochníky pekly v peci na dřevo, v půjčené pekárně mají plynovou a elektrickou.

Tradiční pec na dřevo chlebu dodává vypečenou, křupavou kůrku tmavé barvy a typickou kouřovou chuť. „Z takové pece nikdy nevytáhnete dva stejné kousky, každý bochník je originál. Chleba z vypůjčené plynové a elektrické pece bude mít trochu jinou kůrku, a chuť po ohni z něj také neucítíte. Na druhé straně je chuť díky moderní technologii celistvější a výsledek stabilnější,“ dodává k chystané změně šéfpekař Esky Jaroslav Kozdělka.

Po dobu rekonstrukce se tedy bude oblíbený chléb Eska 33 prodávat pod názvem Chleba Eska odjinud. K dostání bude na Rohlíku a v prodejně i e-shopu řeznictví Naše maso.

Mohlo by vás zajímat
Chleba 33 bude dočasně odjinud. Esku čeká rekonstrukce.

Eska v průběhu června a července projde renovací. Znamená to i uzavření pekárny. O vypečenou „třicet trojku“ však nepřijdete! Oblíbený chleba totiž už brzy čeká dobrodružství – z Karlína se vydá na výlet do propůjčené pece.

Více zde

Šéfkuchař Jirka Šoura: Marie B bude oprsklá ségra La Degustation

Načíst další článek...