Facebook

Foodie Ježíšek

8. prosince 2016 Autor: Martina Píšová Foto: Honza Zima a Jan Červenka

Průvodce vánočními dárky pro každého, kdo miluje jídlo a vaření. Nejlepší mlýnky na pepř, zážitky s pivem i základní výbava pro houbaře. Máme všechno!

Rendlíky Mauviel

Tenhle rendlík najde pod stromečkem ten, kdo byl letos opravdu, ale opravdu hodný. Rendlíky Mauviel se v profi kuchyních a v domácnostech těch, kteří jsou blázni do vaření, objevují už od roku 1830. Tenkrát je uvedl na trh Ernest Mauviel, který ve francouzském „městečku mědi“ Villedieu-les-Poêles využil skvělých vodivých vlastností tohoto kovu a přišel s řadou hrnců, která je i o dvě století později stále na špičce. Pokochat se jimi můžete třeba v Čestru, koupíte je na internetu.

Mlýnky Peugeot

Podobně dlouhou tradici má značka Peugeot, která vyrábí nejluxusnější mlýnky na světě. Dají vám na ně záruku na celý život. Aby ne, ty nejdražší vyjdou i na desetitisíce korun! Mají však i jednodušší modely, které pepř a sůl namelou taky skvěle.

Houbařský nůž Opinel

Možná máte na seznamu někoho, kdo raději než v kuchyni tráví volný čas na houbách. V tom případě bude prima překvapením houbařský nožík Opinel. Na konci má štětiny z pravého divočáka a speciální hranu na čištění kloboučků hub. Vyhrál několik nožíkových soutěží a prodává se v dárkovém balení s pouzdrem.

Dárky z Našeho masa

Každého milovníka masa zaručeně potěší pořádná řeznická zástěra z řeznictví Naše maso v Dlouhé. Prodává se v černém a bílém provedení s koženým popruhem kolem krku. Krásné logo Našeho masa a další motivy najdete také na praktické plátěné tašce a na talířích. Všechno se dá pořídit na jednom místě a při objednávce nad 2200 máte dopravu zdarma.

Ještě víc masa

V Našem mase můžete samozřejmě objednávat i překvapení v jedlé podobě. Co třeba dárkové balení steaku nebo dárkový koš na míru? Mají tady i spoustu dalších drobností, které v kuchyni rozhodně využijete, a přitom se docela špatně shánějí. Doporučujeme domácí granolu, různé druhy koření s dřevěným stojánkem, hořčici z Lokálu, hovězí vývar nebo demi-glace.

Nože

Nože, základ vaření! Pokud hledáte dárek pro kuchaře, který na svůj vysněný set teprve čeká, vsaďte se, že mu uděláte radost noži Dick. Používají je i v Našem mase, a prý by neměnili! Super vychytávka je třeba degustační nožík Dick, se kterým budete vždy připraveni na ochutnávku.

Říká se, že nůž jako dárek může přeříznout přátelství. Pro pověrčivé máme tip: Když vám obdarovaný zaplatí symbolickou korunu, pak nic takového nehrozí.

Sklenice Riedel

Všechny sklenice na víno z IKEA už jste rozbili a pokukujete po něčem dospělejším? Další level nabízí firma Riedel, která vznikla v roce 1673 kousek od České Lípy. Sklenice na víno prý vynalezl právě Riedel, a prvenství si drží dodnes – celosvětově. Krásnější design budete hledat těžko.

Porcelán z Lokálu

Štamgastům z Lokálu můžete darovat naše talíře vyrobené v Českém porcelánu v Dubí. Prodávají se ve čtyřech provedeních, mělké i hluboké.

Dárková poukázka Ambiente

Svým milovaným můžete samozřejmě připravit zážitek v podobě dárkové poukázky do některé z restaurací Ambiente. Do konce prosince navíc k poukázce na 2000 Kč dostanete 200 Kč navrch a za každou tisícovku dalších 100 Kč. K dispozici ve všech restauracích Ambiente nebo online.

Něco od Kitchenette

Děláme to všichni. Chodíme do obchodu Kitchenette a nejraději bychom ho celý vykoupili. Teď o Vánocích je plný kandidátů na nejlepší dárek pod stromečkem. Ať už chcete zásobit cukráře kvalitní čokoládou, kterou jen tak někde nepořídíte, věnovat to nejkrásnější kuchyňské prkénko, nebo pořádný odšťavňovač, tady to najdete.

Škola čepování Lukáše Svobody

Mistr světa v čepování piva Lukáš Svoboda se s vámi nebo vašimi blízkými postaví za výčep a naučí vás čepovat hladinku, šnyt, mlíko, na dvakrát i řezané. K tomu vás vyškolí v historii piva, během kurzu pohostí malým občerstvením a domů vás pošle s diplomem a dárkem. Místo činu: Lokál U Bílé kuželky

 

Bogdan Trojak – Nok a Knedlíček

Načíst další článek...