Facebook

Šéfkuchařky na Instagramu

334
30. června 2017 Autor: Martina Píšová

Čtyři ženy, které šéfují kuchyni, od nás i ze světa. Ana Roš, nejlepší šéfkuchařka podle žebříčku World´s 50 Best, věčná cestovatelka Jana Bilíková, michelinská Dominique Crenn i Markéta Libánská s novým projektem Ambiente.

Ana Roš

Oficiálně nejlepší šéfkuchařka na světě, minimálně pro tento rok. Přitom tohle povolání původně  vůbec dělat neměla – tatínek lékař a maminka novinářka chtěli mít z dcery diplomatku. Ana se ale s manželem rozhodla převzít starší restauraci v rodném Slovinsku a bez jakýchkoli zkušeností si vzala na starost kuchyni. O dvacet let později Slovinsko regulérně přidala na gastronomickou mapu světa, když svou restauraci Hiša Franko dostala mezi 50 nejlepších.

Heavy lunch service in #hisafranko

A post shared by ana ros (@anaros40) on

Jana Bilíková

Kreativní šéfkuchařka Ambiente vás na svém Instagramu vezme na stáže do vyhlášených restaurací. Brae v Austrálii, Entrée v Olomouci, Relae v Kodani a Silo nebo The Fat Duck v Británii – Jana si vozí inspiraci z celého světa a nabyté zkušenosti pak předává šéfkuchařům doma.

Dominique Crenn

Michelinští komisaři nerozdávají ženám hvězdičky často, ovšem Dominique Crenn má na kontě hned dvě. Jak to chodí v její restauraci Atelier Crenn v San Franciscu a proč to dělají právě takhle, zjistíte na jejím Instagramu.

Markéta Libánská

Markétu možná znáte jako šéfkuchařku Našeho masa, brzy se ale bude přesouvat do vlastního. V Karlíně chystá Grils, kde to už na podzim roztočí s grilovanými kuřaty. Její Instagram je proto plný masa, kuřat a vůbec jídla. Pozor, budete mít chutě!

Srdcařství, neasi ;] Díky @honza.zima 🍗

A post shared by Líba Libová (@libalibova) on

Kunratické jahody

Načíst další článek...