Facebook

Sekaná 15. týden

611
12. dubna 2018 Autor: Martina Píšová

Na Streamu běží nový pořad o českém street foodu, otevřít lahev vína není jen tak a soutěž barista roku má vítěze. Všechno jsme namíchali do páteční Sekané - dejte si plátek.

U stánku
Český street food existuje! V novém pořadu na Streamu ho začal mapovat Michal „Hugo“ Hromas, známý z pořadu Ve vlastní šťávě na Radivu Wave. První díl vás provede mezi tureckými kebaby v Praze, v dalším si Hugo Hromas posvítí na burgery.

Barista roku má vítěze
Je jím Adam Neubauer, který v minulosti pracoval například v EMA espresso baru, Café Lounge ale i v Londýně. „Tušil jsem, že se bude rozhodovat mezi Adamem Neubauerem a Adamem Obrátilem (ten nakonec skončil stříbrný). Zaslouží si to, protože odvádí perfektní práci a je to zkušený profesionál na kávové scéně,“ komentoval hlavní barista Ambiente Ondřej Štökl.

Premiéra nové řady Chef’s Table
Úspěšný dokumentární seriál z kuchařského prostředí dnes 13. dubna startuje se speciální sérií. Zaměří se pouze na sladké a postupně představí čtyři šéfcukráře – Jordi Rocu z El Celler de Can Roca, sicilského zmrzlináře Corrada Assenza, cookie královnu Christinu Tosi a Willa Goldfarba z restaurace Room 4 Dessert, která má na menu výhradně dezerty.

Jak správně otevřít lahev vína
Podle sommelierů byste měli dodržet těchto pět důležitých kroků. Takže: Natočit etiketu směrem k hostovi, mít připravený ubrousek, vývrtku a pak už jen čtyři až pět otáček. Finální vytažení korku by se mělo obejít bez zvuku. Podrobněji na Fine Dining Lovers.

Pochvala od New York Times
V gastronomii by si ji přál dostat každý, tentokrát přistála u Davida Changa. Jeho restaurace Momofuku Seiobo v australském Sydney se raduje z velmi kladné recenze v jedné z nejrenomovanějších kulinářských rubrik na světě. Jen tak dál!

Takhle pad thai nechutná
Dozvěděl se slavný kuchař Gordon Ramsay poté, co se tuhle specialitu z rýžových nudlí pokusil uvařit před rodilým Thajcem. „Pad thai musí být trochu sladké, trochu kyselé a trochu slané. Tohle není pad thai,“ prohlásil dotyčný. Znovuobjeveným úryvkem z pořadu The F Word se teď baví celý internet.

Griluju, griluješ, grilujeme
Začalo jaro, takže nastal čas vytáhnout gril! Ukažte, co vaříte, grilujete nebo pečete, ve facebookové skupině Milujeme dobré maso. O mase tady můžete i sdílet články, a samozřejmě diskutovat.

13 banalit, které by měl vědět každý číšník začátečník

Načíst další článek...