Facebook

Sekaná 19. týden

128
13. května 2017 Autor: Martina Píšová

Michelinský průvodce shání nové komisaře, Entrée zdraví Esku a šéfkuchař Dan Barber se v exkluzivním rozhovoru rozpovídal o tom, jak si představuje budoucnost jídla. Novinky z gastronomie v další porci Sekané.

Co bude s Myšákem?

Cukrárna Myšák v pražské Vodičkově ulici bude patřit mezi podniky Ambiente. Už je podepsaná nájemní smlouva, architektka Tereza Froňková řeší interiér a plánuje se, co všechno se v Myšákovi bude prodávat – měly by to být dorty a zákusky z Café Savoy a výběrová káva. Podnik povede Tomáš Hánek právě ze Savoye.

Sladkou neděli všem! 🍩 #cafesavoy #venecek

A post shared by Ambiente restaurants (@ambiente_restaurants) on

Michelin hledá komisaře

Chcete být komisařem pro michelinského průvodce? Momentálně jsou vypsány pozice pro New York a okolí. Požadavky jsou striktní: deset let praxe v oboru, sommeliérské vzdělání a dost flexibilní kalendář – počítá se s tím, že za rok navštívíte minimálně 275 podniků. Více se dočtete na Fine Dining Lovers.

Entrée zdraví Esku

Šéfkuchaři restaurací Eska a Entrée chystají společnou akci. Více se dozvíte už v pondělí na jejich facebookových profilech.

Šéfkuchař Dan Barber v exkluzivním rozhovoru

„Dan Barber, jak jste ho nikdy neslyšeli,“ slibuje autor nejnovějšího rozhovoru s šéfkuchařem restaurací Blue Hill v New Yorku. V podcastu, který si můžete pustit přes Soundcloud, mluví o budoucnosti jídla i o tom, že po narození svých dvou dcer už nechce večery trávit v kuchyni.

Profi kuchyně jedině s architektem

John Vanhara rozjíždí v USA byznys s pizzou. Právě zařizuje kuchyni pro první pobočku a na svém blogu se podělil o dosavadní zkušenosti. Nejvíc se mu vyplatilo, když si najal architekta, který se specializuje přímo na profesionální kuchyně. Ale pomohla i lepicí páska a selský rozum. „Všechno vybavení, které potřebujeme, jsme si namalovali páskou na podlahu a pak jsme mezi tím zkoušeli chodit a dívat se, kde přesně se bude co dělat. Přesunuli jsme, co bylo potřeba, tak aby pohyby po kuchyni byly co nejvíce ekonomické – kde bude pec, kde umyvadlo, kde jaký stůl a kde příprava,“ napsal na blog.

Záhadná umami

Načíst další článek...