Facebook

Sekaná 23. týden

394
7. června 2018 Autor: Martina Píšová

Pokud se zrovna rozhodujete, co s načatou kariérou, mytí nádobí v restauraci je jasná volba. Proč? Na víkend máme 10 tipů na filmy o jídle, alternativy k plastovým brčkům a živé vysílání z předávání cen World's 50 Best.

V restauraci začněte u myčky
Nikdy nevíte, kde nakonec skončíte. Tuhle radu dává všem začátečníkům úspěšný šéfkuchař Paul Sorgule na svém blogu. A dodává: Buďte ostražití, buďte trpěliví a buďte připravení. Něco na tom bude vzpomeňte si na příběh myče nádobí Aliho Sonka z africké Gambie, který se stal jedním ze spoluvlastníků restaurace Noma. U špinavých pánví začínal třeba i youtuber Casey Neistat. Prostě nikdy nevíte.

Ali takes down the sign

A post shared by Rene Redzepi (@reneredzepinoma) on

Konec plastových brček
Smutných videí se želvami, kterým se plastová brčka zasekla do krunýře nebo do nosu, je plný internet. A restaurace, které patří mezi největší spotřebitele slámek na světě, s tím konečně pomalu začínají něco dělat. Existuje nějaká alternativa? Například McDonald’s v některých svých pobočkách právě testuje rozložitelná papírová brčka, k dispozici jsou také skleněná, kovová, bambusová nebo škrobová.

Filmový víkend
Máme pro vás hned 10 tipů na filmy o jídle. Seznam sestavil gastronomický kritik Jonathan Gold a nezapomněl na nudle udon, sushi šéfkuchaře Jiro Ona, lesní sběrače ani na Grand Hotel Budapešť.

Předávání 50 Best Restaurants se bude vysílat živě
Spíš než filmy vás zajímá ryze aktuální dění? V tom případě sledujte živý přenos největší gastronomické události roku předávání cen padesátce nejlepších restaurací na světě. Stačí si 19. června ve 20:45 otevřít Fine Dining Lovers.

Kde se vzala kuchařská uniforma?
Jak se vlastně přihodilo, že kuchaři nosí vysokou čepici a dvouřadý, většinou bílý kabát s knoflíky? Všechno začalo v roce 1822, kdy byl zveřejněn obrázek s francouzským (jak jinak) kuchařem Marie-Antoine Caremem, znázorněným právě ve vysoké bílé čepici, kabátku a černo-bílých kalhotách. A jak to bylo dál?

Lukáš Pecko z Čestru v Ambi začínal už před osmi lety, když mu jeho bratr, šéfkuchař Pizza Nuova Radek Pecko, nabídl praxi. V Pizze si Lukáš prošel skoro všechna stanoviště: „Nejdřív jsem si vyzkoušel výrobu těstovin, pak jsem přešel na omáčky, potom na studenou kuchyni a nakonec na gril. Z grilu jsem ale mohl postoupit už jen na pizzaře, což jsem nechtěl, a tak jsem se rozhodl jít dál. Kuchař by toho měl za život stihnout co nejvíc,“ myslí si Lukáš. „Tady v Čestru je to zase něco úplně jiného. Všechno se samozřejmě točí kolem masa. Otevřelo mi to nové obzory, ale Pizza Nuova je pro mě pořád srdcová záležitost. Když se na to dívám zpětně, uvědomuju si, jak moc mi tahle zkušenost dala a kolik jsem se tam naučil,“ rekapituluje. Svou roli v tom hraje i jeho bratr Radek. „Věřím mu a dal bych za něj ruku do ohně. Je to více- méně jediný člověk, se kterým bych si chtěl jednou otevřít vlastní podnik.“ #cestr #zapojse

A post shared by Ambiente restaurants (@ambiente_restaurants) on

Semikrásky, pampelišky, fialky
Všechny můžete dát hostům na talíř. Jedlých květů je víc, než si myslíte! Celé menu na kytičkách samozřejmě nepostavíte, ale může se vám hodit seznam těch nejoblíbenějších. Tady je.

Šunkofleky. #EskaKarlin

A post shared by Eska (@eska_karlin) on

Sedm statečných za výčepem

Načíst další článek...