Facebook

Sekaná 3. týden

325
19. ledna 2018 Autor: Martina Píšová

Kuchařské hvězdy René Redzepi, Dominique Crenn a Massimo Bottura představují své nové podniky. Kromě toho oslavíme 20. narozeniny Celetné, pozveme vás na pop-up do Westminsterského paláce a prozradíme, komu se v Ambiente říkalo Sváťa Kuřátko.

Pod pokličkou Nomy

15. únor už mají v kalendáři vyznačený všichni šťastlivci, kteří stihli rezervaci na první večeři v Nomě 2.0. Pokud vás zajímá, jak probíhají přípravy na tuhle gastronomickou událost, můžete nahlédnout přímo do kuchyně, kde celý tým pracuje. „Novou Nomu otevřeme v zimě, což je období, kdy jsou skandinávské mořské plody nejkvalitnější. Menu stavíme právě na nich,“ vysvětluje Redzepi.

Bar Crenn

Redzepi není jediný, kdo letos chystá velké věci. V únoru otevře svůj první vinný bar michelinská šéfkuchařka Dominique Crenn. Zaměří se na francouzská i jiná vína, která jsou v souladu s krédem udržitelnosti a šetrnosti vůči přírodě. Součástí nabídky bude i krátké menu, které má „vzdát hold klasické francouzské gastronomii,“ jak píše Dominique na svém Instagramu.

Dear friends, dear media Bar Crenn will opened on February 20th 2018, adjacent to @atelier.crenn Extension of @atelier.crenn , Bar Crenn will also have its own entity. The wine: In this sensual and intimate space Wine Director Matt Montrose @sommtrose has amassed a collection of the great wines of France and beyond that channel our shared philosophy of environmental responsibility, where vignerons and domaines are showcased that prioritize traditional methods of viticulture as well as careful and thoughtful stewardship of the land. A rotating collection of wines are available by the glass as well as a more developed bottle list of some remarkable producers of world-class wine. There is also a cocktail program that offers a small low-proof cocktail selection with a nod to old-style French aperitifs, but with a modern and localized element of Northern California ingredients and inspirations. Food: homage to the classics of French gastronomy, Bar Crenn will featured recipes kindly donated to us by @alainducasse @benoitny @yannickalleno @guillaume_gomez_ @lallement_arnaud @lavaguedor @aubergedelill @ericfrechon @guysavoy @geraldpassedat @sylvestre_wahid @pierre_sang and many more. We will featured also our own take on the French classics. Our team haven been working for the last month to perfect those French classics @chef.michael @jonny_black_cuisinier @osielgastelum We are excited to welcome you🙏 Designer: @karanbradyinteriors

A post shared by Dominique Crenn (@dominiquecrenn) on

80 druhů kafe

Cappuccino zná každý, ale věděli jste, že existuje na osmdesát druhů kávových nápojů? Co třeba americké Red Eye nebo Covfefe? A jak vypadá ledová káva v Německu? Celý přehled i s ingrediencemi najdete v pěkné infografice na Fine Dining Lovers.

Číšník býval pán a host otravný hmyz

Říkalo se mu Sváťa Kuřátko, protože do legendární restaurace Ambiente v Mánesově ulici vozil kuřecí křídla. Dnes je Karel Pospíchal spolumajitelem čtyř podniků a jedním z těch, kdo ovlivnili pražskou gastronomii. Jak se jeho řemeslo proměnilo za posledních třicet let? Prozrazuje v rozhovoru.

Celetná slaví 20 let!

Ke vzpomínkovému brainstormingu jsme se sešli s šéfkuchařem Tomášem Mykytynem a manažerem podniku Milanem Tuhovčákem. A kdo zažil singrovky místo stolů a obraz jeptišek lízajících zmrzlinu, ten si rovnou připraví velké balení papírových kapesníčků. Všechno nejlepší!

Gucci restaurace Massima Bottury

Ano, čtete správně. Šéfkuchař Massimo Bottura se spojil s ikonickou módní značkou a společně otevřeli restauraci. Jmenuje se Gucci Garden, je ve Florencii a kromě talířů tam vystavují i aktuální modely od Gucciho. „Haute couture a haute cuisine k sobě prostě patří,“ prohlásil michelinský šéfkuchař.

Pop-up ve Westminsterském paláci

Přímo v Parlamentu Spojeného království Velké Británie a Irska se chystá něco hodně výjimečného. Aby se zvýšil zájem obyvatel o dění ve Sněmovně lordů a Dolní sněmovně, pořádají tu v únoru a březnu večeře. Zážitek za zdmi Westminsterského paláce vyjde na 65 liber.

New kids on the block

Načíst další článek...