Facebook

Sekaná

28. července 2023 Autor: Yasmine Borůvková

Nové podniky, festivaly naturálních vín a lokálního jídla.... Máme pro vás letní porci událostí a drbů ze světa gastronomie. Servírujeme Sekanou! 

Noví sousedé

V průchodu v Dlouhé ulici (cestou do Bokovky) najdete nově otevřenou Marii B – uvolněný podnik s konceptem carte blanche. Jídlo z kuchyně Jirky Šoury, který sedm let působil v La Degustation Bohême Bourgeoise, vám personál odprezentuje až poté, co dojíte; tedy pokud budete chtít. Čtyřchodové menu provází vinné párování, anebo si vyberete lahev z přidružené vinotéky Vin de Marie? Už brzy si tam budete moci zajít i na oběd. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marie B (@marieb_______)

Na druhém břehu řeky, na Letenském náměstí, otevřel fastfoodový podnik Burgerman – jednoduché menu láká na čtyři druhy burgerů v čerstvých sezamových bulkách a dvě verze hranolek, jak jinak než v papírovém obalu s nerezovým podtáckem. Doporučujeme rezervaci. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Burgerman (@burgerman_prague)

Bělehradská ulice na Vinohradech má nového obyvatele – italské pekařství Arte Bianca, kde ochutnáte sladké i slané pečivo z italské mouky a espresso tak, jak ho mají rádi Italové. Na pultu najdete i typické sicilské pečivo cannoli – křupavé korneto plněné ricottou a pistáciemi. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Arte Bianca (@artebianca_bakery)

Staronové provozy

Do Karlína se vrátili kuchaři a pekaři z Esky. Zatímco v dolním patře už testují snídaně a obědy, v tom horním právě finišuje příprava restaurace Štangl pod vedením šéfkuchaře Martina Štangla. Na výběr bude mezi tří- a šestichodovým menu. Další podnik Ambiente zahájí provoz během srpna – jídlo do ruky se bude vydávat v podniku Burger Service, který povede šéfkuchař Radek Pecko. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Štangl (@stangl_official)

Co se zbylou půlkou prázdnin?

Scházejí vám plány na druhou polovinu léta? Už ve čtvrtek 3. srpna dorazí do Prahy parta Mladých vinařů spolu s novými členy spolku. Avizují, že vezou necky naturálního vína. Setkat se s vinařskými talenty a popovídat si s nimi o víně i o životě můžete na jejich akci v budově WPP nedaleko Strossmayerova náměstí. Nezapomeňte si pořídit lístky

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mladí vinaři (@mladivinari)

Ve stejný den se ve vinárně restaurace Alma v centru Prahy koná událost This is Nestarec. Na návštěvu přijede známý vinař Milan Nestarec z Velkých Bílovic, aby představil svoji práci a produkci – jeho vína se budou párovat k pětichodové večeři. Vstupenky jsou ještě k mání! 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alma (@alma__prague)

Aby vína nebylo málo, v sobotu 12. srpna se v Moravské Nové Vsi koná 9. ročník AutentikFestu – oslava naturálních vín pořádaná dalším vinařským spolkem. Na akci ochutnáte naturální vína z Rakouska, Maďarska, Slovenska, Čech i Moravy od vinařů Oty Ševčíka, Petra Korába, z vinařství Dva duby, Dlúhé Grefty, Vinné sklepy Kutná Hora i od dalších. Ideální záminka pro výlet na jih!

Mohlo by vás zajímat
Expo 58 se vrací na Letnou! Dvoudenní pop-up šéfkuchařů Ambiente cestuje v čase.

Chystá se exkluzivní pop-up, který připomene světovou výstavu Expo 58 v Bruselu. Co se zjistilo při přípravě degustační večeře?

Více zde

První kulinářský tábor

V UMu na Národní myslí s letní zábavou i na školáky. Kuchaři z Ambiente si pro (vaše) děti přichystali pětidenní příměstský tábor – zbývají poslední místa. Na programu je nákup na trhu, návštěva farmy i vaření oblíbených jídel, včetně lekce krájení nebo poznávání nejrůznějších surovin. Táborníci dostanou malou kuchařku, a co víc – na závěr pozvou rodiče na společnou hostinu.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený UM (@um_narodni)

Druhý díl festivalu jídla a hudby

Kdo by toužil po víkendu mimo město, může vyrazit na ME ZE festival, který pořádají kuchaři ze Ze mě projektu společně s dalšími lidmi z gastronomie. Stejně jako loni čeká hosty neomezený přísun jídla, pití a kvalitní hudby, ale i workshopy a prostor pro odpočinek uprostřed přírody.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ME ZE festival (@me_ze_festival)

Konec jednoho pop-upu

Ne, nebojte se! Pizzu od kuchařky Katky Jakusové alias Slice Slice Baby ještě ochutnáte. Na Margheritu si ale budete moct zajít na jednu jedinou adresu – v listopadu Katka spolu se svým týmem otevře pizza bistro v Dělnické ulici v Holešovicích. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Slice Slice Baby (@slice_slice_baby__)

(Ne)všední radosti

Nejde o žádné velké novinky, ale radost z nich je návyková! V Bjukitchen postavili zahrádku a točí báječnou zmrzlinu s olivovým olejem, solí a granolou, z Myšáka si nově odnesete zmrzlinové kelímky na doma – a do třetice? Musíte vyzkoušet ledovou tříšť z Goodloku! Anebo vás zláká shakerato v Super Tramp Coffee?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Super Tramp Coffee (@supertrampcoffee)

Chvála se pěje na krevetový sendvič z letenského Sandwich Rodea, meruňkové knedlíky ze Šodó, obědy v Osadě i pečeného králíka U Kalendů a na kafe se jezdí do Vršovic – brněnská Industra Coffee naladila kávovar vedle sekáče 1981 a nabízí stejně pohodovou atmosféru jako neděle ve vinohradské vile 63

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený (OSADA) (@osada_holesovice)

Máslová brioška z Čestru

Načíst další článek...