Facebook

Sekaná 31. týden

281
2. srpna 2018 Autor: Martina Píšová

V nové Sekané prozradíme všechno o tuku v mase, o propracované organizaci obsluhy v Lokále Dlouhááá i o nejdražší kávě na světě. Minulý týden ji vydražili za 803 dolarů za půl kila, takže by měla opravdu stát za to.

Strašák Dlouhááá
73 metrů dlouhá hospoda s bezmála 300 místy – to je Lokál Dlouhááá. Zdá se vám, že tady musí číšník zákonitě přijít o rozum? Se správnou organizací práce jde ukočírovat i takhle velký provoz, a dokonce s chladnou hlavou. Více o systému obsluhy v Dlouhééé se dozvíte v článku na Jídlo a radost.

Dobré jídlo na Hradě
Na Pražském hradě, v Salmovském paláci Národní galerie Praha, otevřela Kuchyň. Všechny zásadní informace jsme pro vás už sepsali – dočtete se třeba o tom, jak šéfkuchař Marek Janouch sestavoval menu, jak se architektka Tereza Froňková pustila do interiéru nebo kudy vede nejkrásnější trasa na Hradčanské náměstí.

Zemřel food kritik Jonathan Gold
Minulý týden zemřel v 57 letech Jonathan Gold, jeden z nejznámějších food kritiků. Jako jediný v oboru gastronomické žurnalistiky získal Pulitzerovu cenu. Většinu recenzí publikoval v Los Angeles Times, výběr těch nejvydařenějších najdete ve vzpomínkovém článku na serveru Eater.

Nejdražší káva na světě
Kde servírují nejlepší kávu na světě, jsme v Sekané psali – teď se dozvíte, kde ji pěstují. Nedávno se v Panamě vydražilo půl kila kávových zrn za 803 dolarů, což z této transakce činí světový rekord. Káva se jmenuje Geisha nebo také Gesha, pochází z Etiopie a vyniká květinovými a ovocnými tóny.

Tuk
Jedna z hlavních proměnných, když mluvíme o kvalitě masa. Jaké množství tuku je optimální, jak je to s mramorováním, kolik druhů tuku v mase vlastně existuje a co s tukem, který je na mase z vnější strany? Všechno vám vysvětlí na Fine Dining Lovers. 

Jak sestavit dětské menu

Načíst další článek...