Facebook

Sekaná 43. týden

Autor: Martina Píšová Foto: Honza Zima, Jakub Dohnálek

Do Sekané jsme namíchali kávovou novinku Sofee, tři chystané kuchařky od Redzepiho a příběh slovinské šéfkuchařky Any Roš. Pusťte se do toho!

Představujeme novinku!

Jmenuje se Sofee a je to sofistikovaná káva, kterou snadno připravíte i bez baristy. Tým lidí z Ambiente, který ji víc než rok vyvíjí, můžete potkat na přelomu října a listopadu na Prague Bar Show. Sofee tam bude mít stánek, tak přijďte ochutnat.

Ana Roš vzpomíná na své začátky

Na světové konferenci o budoucnosti jídla Food on the Edge se minulý týden vystřídalo několik desítek řečníků. Jeden z nejzajímavějších proslovů měla slovinská šéfkuchařka Ana Roš. Poodhalila v něm, jak se bez jakéhokoli formálního vzdělání v oboru dostala mezi světovou špičku. Celý proslov si můžete poslechnout ze záznamu.

#fote2017 promise will be back next year-you are doing an important work for the whole #ireland

A post shared by ana ros (@anaros40) on

Tři nové kuchařky od Redzepiho

Šéfkuchař dánské restaurace Noma chystá hned tři nové kuchařky. Série se bude jmenovat Foundations of Flavour a zaměří se na konkrétní techniky, s nimiž v Nomě pracují. Kromě toho chystá i publikaci Dispatches, která má prohloubit povědomí o sociálních aspektech gastronomie. Editorem knihy bude Chris Ying, spoluzakladatel magazínu Lucky Peach.

Kulinářské sympozium

4. ročník se blíží, z 450 vstupenek rychle ubývá. Dveře do sálu Slovanského domu se otevřou 31. října v 9 hodin ráno. Setkání šesti kuchařských mistrů se letos poprvé uskuteční v úterý (nikoli ve čtvrtek) a na pódiu se konečně představí i žena.

Kafe za 24 dolarů

Prodává nejlepší restaurace na světě Eleven Madison Park v New Yorku. Šéfbaristka Maya Albert stráví přípravou každé kávy deset minut, navíc používá drahé mašinky a unikátní zrna.

Doing my thing. In print tomorrow! 🗞 (They kinda missed the point)

A post shared by Maya Albert (@mayawalllace) on

Fuku pošesté

David Chang se chystá otevřít už šestou pobočku svého uvolněného fastfoodu se smaženými kuřaty Fuku. Bude v komplexu Brookfield Place v New Yorku.

Všechno nejlepší!

V pátek 20. října se v pražské Pragovce sešli příznivci dobrého piva a jídla, aby oslavili 5. narozeniny Školy čepování Lukáše Svobody. Na akci se představilo několik zástupců malých pivovarů; nechyběl mezi nimi ani Adam Matuška se svými speciály. O jídlo se postaral šéfkuchař Petr Benda z Lokálu U Bílé kuželky, jehož chleba s hovězím hrudím je už teď legendární. Kolem 22. hodiny nastoupil DJ Stiggma a tančilo se až do posledního načepovaného piva. Díky všem návštěvníkům za parádní večírek, tady máte fotky!

Jaké bude víno ročníku 2017?

Načíst další článek...