85

Pošli to dál

×

Seznamte se! Pane Nuovo

07. leden 2016

V pekárně Pane Nuovo na náměstí Republiky se můžete zastavit pro italské pečivo, sendvič nebo kávu. Pokud se chystáte doma vařit, nakoupíte tu čerstvé těstoviny, omáčky i víno. Otevřeno je každý den od rána do večera.

Francesco Scognamiglio pochází z neapolské pekařské rodiny. V přízemí restaurace Pizzy Nuova začal péct podle tradičních receptů chleby San Sebastiano a Caffone; během jara od něj převzali štafetu čeští pekaři. Mouku na ně si nechávají vozit z italského mlýna.

„Kromě toho v Pane Nuovo připravujeme čerstvé sendviče. Náplně vycházejí ze složení našich nejoblíbenějších pizz. Z chleba San Sebastiano děláme sendviče Margarita a Capricciosa; focacciu plníme parmskou šunkou a rukolou nebo gorgonzolou a hruškou,“ popisuje sortiment generální manažer Pizzy Nuova Marek Landsinger.

Espresso, nebo „filtr“?

V souladu s aktuálními kávovými trendy nabízí Pane Nuovo vedle klasické italské tmavě pražené směsi Danesi i světleji praženou kávu z liberecké pražírny Nordbeans. „Připravujeme z ní filtrovanou kávu i espressa. Hosté si můžou vybrat, kterému stylu pražení dají přednost,“ láká Marek. Ke kávě v Pane Nuovo podávají sladké italské pečivo.

Baví vás vaření? V Pane Nuovo si na doma pořídíte čerstvé domácí těstoviny a základní omáčky na těstoviny – obojí z kuchyně Pizzy Nuova. K dostání jsou také sušené bezlepkové těstoviny, italské olivové oleje a vína.

Otevírací doba Pane Nuovo

Po – Pá: 8:30 – 22:00

Víkend: 10:00 – 22:00

Revoluční 655/1, Praha 1

 

#chleba #Italie #kava #PaneNuovo #PizzaNuova
07. leden 2016

Autor: Šárka Hamanová

Foto: Honza Zima

Pošli to dál

Související články