Facebook

Seznamte se! Pane Nuovo

Autor: Šárka Hamanová , Foto: Honza Zima

V pekárně Pane Nuovo na náměstí Republiky se můžete zastavit pro italské pečivo, plněnou bagetu nebo kávu. Pokud se chystáte doma vařit, nakoupíte tu čerstvé těstoviny, olivový olej i víno. Otevřeno je každý den od rána do večera.

Francesco Scognamiglio pochází z neapolské pekařské rodiny. V přízemí restaurace Pizzy Nuova začal péct podle tradičních receptů chleby San Sebastiano a Caffone; pár měsíců po otevření od něj převzali štafetu čeští pekaři. Mouku na ně si nechávají vozit z italského mlýna.

„Kromě toho v Pane Nuovo připravujeme čerstvé bagety. Těsto na ně je stejné jako těsto do našeho celozrnného chleba. Máme je ve dvou variantách – jednu se šunkou a sýrem, druhou s mozzarelou a rajčaty,“ popisuje sortiment generální manažer Pizzy Nuova Marek Landsinger.

Espresso, nebo „filtr“?

V souladu s aktuálními kávovými trendy nabízí Pane Nuovo vedle klasické italské tmavě pražené směsi Danesi i světleji praženou kávu z liberecké pražírny Nordbeans. „Připravujeme z ní filtrovanou kávu i espressa. Hosté si můžou vybrat, kterému stylu pražení dají přednost,“ láká Marek. Ke kávě v Pane Nuovo podávají sladké pečivo. Každý den tady najdete čerstvé koblihy, loupáky a koláče se sezónním ovocem.

Baví vás vaření? V Pane Nuovo si na doma pořídíte čerstvé domácí těstoviny z kuchyně Pizzy Nuova. K dostání jsou také sušené bezlepkové těstoviny, italské olivové oleje a vína.

Otevírací doba Pane Nuovo

Po – Pá: 8:30 – 20:00

Víkend: 10:00 – 21:00

Revoluční 655/1, Praha 1

 

Dukátové buchtičky s rumovou pěnou

Načíst další článek...