Facebook

Dva týdny v kajutě

8. listopadu 2016 Autor: Martina Píšová Foto: Honza Zima

Dominika Vavřincová začínala jako servírka při studiu v roce 2011, samozřejmě na částečný úvazek. Obor provoz a ekonomika na zemědělce už úspěšně dokončila - a práce v restauraci ji pořád baví. „Lokál Dlouhá je pro mě srdcová záležitost, miluju práci s lidmi,“ říká. Nedávno se Dominika vrátila z dvoutýdenní stáže ve Stockholmu, kam se dostala za účast v interním vzdělávacím kurzu Lokálníci. Co ji ve Švédsku nejvíc překvapilo a inspirovalo?

„V rámci všech Lokálů máme možnost ročního nadstavbového školení. Bylo nás tam patnáct a ve finále nás skončilo pět. Na závěr jsme měli vypracovat projekt na svůj vysněný Lokál,“ vysvětluje Dominika. Její Lokál byl zaměřen na rodiny s dětmi. Vařilo se v něm z vlastních surovin a měl svůj minipivovar, dokonce se počítalo s chovem dobytka.

Dva týdny v kajutě

Díky projektu a splnění dalších kritérií, jako je pravidelná docházka nebo plnění úkolů v průběhu roku, získala Dominika za odměnu čtrnáctidenní stáž v zahraničí. „Na začátku se nevědělo, kde to bude, uvažovalo se o Skotsku nebo o Barceloně. Skončila jsem ve stockholmském Baru Central, který se zaměřuje na středoevropskou kuchyni. Měli tankovou plzeň, becherovku a ochutnala jsem i moc dobrý český bramborový salát, pečenou kachnu a koleno. Vyhlášeným jídlem podniku je ale vídeňský schnitzel, který potírají kaparovo-ančovičkovým máslem,“ vzpomíná Dominika.

„Ve Stockholmu jsem bydlela v kajutě lodi kousek od centra. Mají tam kratší pracovní dobu, většinou šest až osm hodin, takže jsem stihla prozkoumat celé město. Směna mi začínala každý den až v pět,“ pokračuje.

České pivo v každé hospodě

Hlavní rozdíl oproti Praze? Odlišný přístup k hostům. „Chování personálu je daleko přátelštější, mnohem víc osobní. Představí se vám, podají si s vámi ruku, věnují se vám celý večer a pak se přijdou rozloučit. Hosté na číšníky tolik nespěchají. To se vám vrátí v tom, že se vám obsluha může opravdu věnovat, třeba vám dá chutnat různá vína, povídáte si…“

Tým byl vysloveně mezinárodní. „Jediný Švéd byl výčepák, jinak se mnou pracovali Maďaři, Bulhaři, Chorvati, Řekové… Líbilo se mi, že když směna začínala v pět, mohli jsme přijít už ve čtyři a všichni společně povečeřet,“ vypráví.

Bar Central má ve Stockholmu dvě pobočky; Dominka strávila v každé z nich týden: „V prvním baru to bylo super, hezky se o mě starali. Měla jsem tam takového švédského skoro tátu Charlieho, který byl v srpnu na stáži v Lokálu v Plzni a věděl, jaké to je, když člověk jede pracovat někam, kde nikoho nezná. Vozil mě v jednu ráno po zavíračce domů… Měli jsme i služební večeři, provedli nás po barech, ve kterých taky čepují plzeň. Nějaké české pivo nabízejí ve Stockholmu skoro v každé hospodě, jenže stojí kolem 220 Kč.”

První týden se Dominika dostala na plac i za výčep, v druhé polovině stáže už byla hlavně na výčepu. Díky tomu mohla všechny kolegy naučit, jak se správně čepuje české pivo. „V druhém baru už mě nepřijali tak hezky, ale i tak bych byla šťastná, kdybych mohla ve Stockholmu zůstat déle,“ uzavírá Dominika.

www.zapojse.ambi.cz

 

Enigma: 700 m² pro 24 lidí

Načíst další článek...