Facebook

Myšáka provoněla cukrářská výroba

825
27. června 2019 Autor: Šárka Hamanová Foto: Honza Zima

Přímo ve Vodičkově ulici kousek od Václavského náměstí v Praze vznikají pod vedením Lukáše Pohla tradiční české zákusky a sladké pečivo. Doplňuje je výběrová káva připravovaná profesionálními baristy.

V cukrářské dílně se pracuje s máslem, smetanou, vejci od prověřených dodavatelů a se sezonním ovocem od místních farmářů. Vracíme se tak do časů, kdy mezi cukráři vládla poctivost, úcta k lidské práci a k hostovi. Právě takové byly hodnoty Františka Myšáka, které nás inspirují, vysvětluje šéfcukrář Lukáš Pohl. 

Lukáš Pohl

Cukrář z východních Čech byl u zrodu restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise, šéfoval cukrářům v Café Savoy a vedl restauraci Bohemian Spirit v Českém domě v New Yorku. Po sedmiletém působení v USA se loni v létě vrátil do Prahy a stal se šéfcukrářem Myšáka.

Připravuje tradiční české dezerty, jako je větrník či laskonka, ale dodává jim pestrost a respektuje originální receptury i cukrářské principy Pražská koule sice není kulatá, ale postup i technika zůstávají stejné, dodává. 

Jeho kolega, Mallorčan Xavier Carchenilla do Myšáka přinesl zkušenosti s pečením laminovaného pečiva – croissantů a pain au chocolat. Specialitou podniku jsou croissanty plněné pribináčkem, slaným arašídovým krémem nebo jablečnou přesnídávkou.

Cukrárna provozovaná ve dvou patrech je samoobslužná  – hosté si vybírají a platí rovnou u pultu, ke stolu jim jídlo i nápoje přinášejí servírky a číšníci. Specifikem podniku je platební automat. Obsluha se díky němu nemusí dotýkat peněz, a provoz je tak hygieničtější, vysvětluje generální manažer Tomáš Hánek. 

Myšák je otevřený ve všední dny od 7:30, o víkendu od 9 hodin, zavírá denně v 19 hodin. Vedle zákusků a pečiva jsou v nabídce i sladké snídaně a  sezonní sladká jídla – ovocné knedlíky nebo třeba buchtičky se šodó.

Samozřejmostí je zabalení zákusků a pečiva s sebou. Můžete si je tak odnést domů, nebo nechat doručit přes Liftago taxi, ať už k sobě, nebo někomu dalšímu jako překvapení. V aplikaci zvolte možnost doručení balíčku a řidič vyzvedne vaši předem vybranou a zaplacenou objednávku v Myšákovi a doveze ji, kam si řeknete.

Tajné suvenýry aneb Co se ztrácí v restauracích

Načíst další článek...