Facebook

Sekaná 37. týden

347
13. září 2018 Autor: Martina Píšová

Hasiči varují: Pročistěte si odsávací systém v kuchyni, je plný mastnoty. Kromě zásad bezpečnosti probereme i důležitou úlohu umývače nádobí, kdo to dopracoval do příští série Chef’s Table a posmrtné ceny Emmy pro Anthonyho Bourdaina.

Hoří!
Požáry v restauracích bohužel nejsou nic neobvyklého. Podle statistik 43 % z nich zaviní hořlavé suroviny a materiály jako olej, alkohol, pečicí papír nebo alobal. Oheň se většinou rychle dostane do odsávacích systémů, které v restauracích bývají plné mastnoty. „Určete si pravidelné sanitární dny a zaměřte se na všechna tato místa,“ doporučuje hasič na Fine Dining Lovers. A dejte si pozor i na úniky plynu a přehřáté elektrospotřebiče.

Umývač nádobí – tichý hrdina každé restaurace
V kuchyni většinou pracuje už léta, takže vždycky ví, kde co je, a dokáže vám sehnat, na co si vzpomenete. Přitom je téměř neviditelný. S umývačem nádobí se zkrátka vyplatí být kamarád!

Tohle víno voní po…
Na výběr je spousta možností. Sto nejčastějších dali dohromady sommelieři z vinařství Bouchard Ainé & Filsaprico v přehledné infografice. Teď už se ve vinných aromatech neztratíte.

6 cen Emmy pro Anthonyho Bouirdana
Převzít už si je bohužel nepřijde, kvalitu cestovatelské show téhle gastronomické legendy to ale potvrdilo. Za svůj pořad Parts Unknown získal Anthony Bouirdan posmrtně 6 televizních cen Emmy. Poslední série bude mít na CNN premiéru 23. září.

Nové hvězdy Chef’s Table
Víc žen a víc rozmanitosti. Nádherný dokumentární seriál na Netflixu si v páté a šesté sérii poradí s tématy, kvůli kterým jeho tvůrci čelili největší kritice. Příští dvě řady představí osm nových tváří gastronomického světa. Kamera tentokrát nezůstane jen ve fine diningových restauracích, ale zaměří se i na lokální podniky. 

Nikkei – japonská harmonie s jihoamerickým temperamentem

Načíst další článek...