Facebook

10 zajímavostí o Lokálu

15. září 2015 Autor: Šárka Hamanová Foto: Kubo Krížo a Honza Zima

Věděli jste, že v Lokále můžete mít svůj půllitr? A že na „dámách" je jiná tapeta než na „pánech"?

1/ Menu se denně obměňuje; hosté mají k dispozici polední a večerní nabídku. Když dojde „hotovka”, kuchaři místo ní uvaří něco jiného.

2/ Jídlo v Lokále dostanete až do zavírací doby, i když už je kuchyně zavřená. Hostům je k dispozici bufet s „nočními” pochoutkami k pivu – vařeným jazykem, jelity, dršťkovou polévkou…

3/ Šéfkuchaři všech Lokálů se několikrát do roka scházejí, společně vaří, ochutnávají a hodnotí svoje výtvory.

4/ Když hostovi přinese číšník půllitr s pivem, otočí ho uchem na pravou stranu a popřeje „Na zdraví!”. Štamgasti mají v Lokále svůj stůl a mohou mít na poličce u výčepního i svoje půllitry.

5/ V Lokále si můžete přidat! Obsluha vám zdarma přidá omáčku i přílohu.

6/ Zaměstnanci Lokálu se „točí” na jednotlivých pozicích. Může se tak stát, že hosty obsluhuje kuchař a číšník má službu v kuchyni.

7/ Ve všech Lokálech jsou židle Ton. Prý přežijí hospodskou rvačku, říká architekt Václav Červenka, který podobu Lokálů navrhl.

8/ „Rýpání” do dřevěného obložení je těžká fyzická práce. Ilustrátor obrázky nakreslí buď přímo na obložení, nebo se tam promítnou pomocí projektoru a potom se frézují.

9/ Vizí kuchařů v Lokálech je vařit jako doma. Za chutí pokrmů stojí kvalitní suroviny, všechna jídla jsou připravována bez polotovarů, umělých tuků a dalších fíglů.

10/ Toalety zdobí unikátní tapeta, která je odlišná na „pánech” a „dámách”. Na pánském WC doplňuje pisoáry žlábek a hosté mají k dispozici zeď, na kterou mohou napsat jakýkoliv vzkaz.

 

Noma zavře. Šéfkuchař plánuje nový podnik.

Načíst další článek...