Facebook

Sekaná 29. týden

541
19. července 2018 Autor: Martina Píšová

Další díl Sekané je plný zvídavých otázek. Podíváme se, kde dostat kvalitní zeleninu od farmářů, jak to vypadá s novou restaurací Kuchyň, které neplastové brčko prošlo velkým testem milovnice těch plastových a jestli je možné znovu ochutnat stejné jídlo, jaké jsme si před lety uložili do vzpomínek.

Velký test neplastových brček
Které je nejlepší? Papírové se rychle rozmočí a nápoj z něj chutná poněkud… papírově. Kovové může být nepříjemně horké, nebo naopak studené, navíc leckomu vadí typická pachuť. Brčko z kompostovatelného škrobu je víceméně srovnatelné s papírovým. A silikonové sice není určeno na jedno použití, ale pořád jde o plast, takže jsme vlastně zpátky u původního problému. Eve Peyser, která se rozhodla brčka otestovat, si bohužel mezi alternativami nenašla žádného oblíbence. Jak to máte vy?

Zeleninové problémy
„Četl jsem, že kultura národa se pozná podle toho, jaká jsou místní tržiště a jaké se zde prodávají potraviny. Z tohoto pohledu jsme na tom hodně špatně. V Praze máme dvě tržnice – v Holešovicích a v Libuši Sapu. V holešovické tržnici je jedna hala vyhrazená pro farmáře, zelináře, ale nakoupíte zde i uzeniny, sazenice bylinek a květiny. V Sapě je to trochu exotika, ale dobrý trénink pro toho, kdo míří do Asie,“ píše ve svém sloupku v Lidovkách šéfkuchař Radek David.

Kuchyň na Hradě
Ambiente otevřelo novou restauraci na pražském Hradě v Salmovském paláci. Architektka Tereza Froňková si v podstatě vytvořila vlastní palácovou kuchyni. Co je to za fenomén a čím je fascinující? Přečtěte si v článku na Jídlo a radost.

P. S. Aktuální dění přímo z Kuchyně sledujte na jejím instagramovém profilu a Facebooku.

Průvodce noži
Jak koupit ten nejlepší nůž, jak se o něj starat a jak spolehllivě poznat rozdíl mezi japonským a západním stylem? Vznikla o tom celá kniha. Jmenuje se Sharp a postupně představuje všemožné techniky krájení a broušení. Tipy ověřené praxí dodali zkušení profesionální kuchaři.

Chuťové vzpomínky
Může jídlo ještě někdy chutnat přesně tak, jak ho máme zapsané v paměti? A je vůbec možné znovu navodit například výjimečný zážitek z dětství? Odpověď najdete v komiksu Angie Wang

Jejich paní

Načíst další článek...