Facebook

Sekaná 35. týden

330
30. srpna 2018 Autor: Martina Píšová

Dnešní Sekaná neobsahuje žádné alergeny. Místo lepku pro vás máme novinku ze CNN, která se týká zesnulého Anthonyho Bourdaina, inzerát na sous-chefa pro královnu Alžbětu, tipy od manažerky Kuchyně Dany Rehákové nebo žebříček 50 nejlevnějších michelinských restaurací.

Alergie v restauracích
Potravinové alergie a intolerance trápí čím dál víc lidí a znamenají nesnáze na obou stranách – host má obavu, že si bude moci dát leda tak vodu z kohoutku, a kuchař leckdy bezradně dumá nad kvalitní alternativou. Řešení? Komunikace, vzájemná vstřícnost a porozumění – a záložní plán.

Jedna Kuchyň, tolik možností. 🍽 @kuchyn_na_hrade

A post shared by Ambiente restaurants (@ambiente_restaurants) on

Anthony Bourdain v dokumentu CNN
Televize CNN, která mimo jiné produkovala Bourdainův pořad Parts Unknown, minulý týden oznámila, že připravuje natáčení dokumentu o životě slavného šéfkuchaře. „Vím, že jsme Tonyho všichni dobře znali, ve svém pořadu toho o sobě prozradil hodně. Ale pořád tak nějak cítím, že se toho můžeme dozvědět mnohem víc a vzdát mu poctu,“ uvedla obsahová manažerka CNN Amy Entelis.

Manažer není dozorce, ale řidič
Dana Reháková se na hosty Ambiente usmívá už třináct let. Začala jako servírka, časem však vystoupala na post manažerky. „Pamatuju si na moment, kdy jsem chtěla být za každou cenu chytrá a řekla jsem jednomu hostovi, že prosecco je z Toskánska. Odpověděl mi, že si to mám nejprve nastudovat, a od té doby všem zdůrazňuju, že se hostům nesmí lhát,“ řekla v rozhovoru na Jídlo a radost.

Nejlepší sklenicí podle sommelierů se stává…
…tak jednoduché to zase nebude. Každý typ sklenice se totiž hodí pro jinou příležitost a šampaňské logicky nebudeme pít ze stejné sklenice jako pivo. Sommelieři na Fine Dining Lovers se v tom rozhodli udělat pořádek. Riedel je drahá klasika, ale existují i levnější alternativy. Podívejte se jaké.

Tak na déšť, konečně!

A post shared by Bokovka (@bokovka) on

50 nejlevnějších michelinských restaurací
Když už jsme u těch „levnějších alternativ“ – server Traveloka dal dohromady seznam padesáti finančně nejdostupnějších michelinských restaurací. Jídlo s hvězdičkou začíná už na dvou dolarech, takže stačí jen dokoupit letenky.

Sous-chef pro královnu
Britská královská rodina hledá další posilu do své kuchyně. Jde o úvazek na pět dnů v týdnu a součástí pracovní náplně jsou cesty do všech královských rezidencí po celé Británii. Inzerát najdete tady 

Noma: restaurace, která vrátila do gastronomie lidskost

Načíst další článek...