Facebook

Co dům dal: Jak vznikl slavný Macharův dort a kde rád mlsal T. G. Masaryk?

5. února 2024 Autor: Yasmine Borůvková Foto: Filip Šlapal

Od založení původní cukrárny Myšák uplynulo přesně 120 let. František Myšák dal tenkrát do podnikání a cukrařiny celé své srdce a taky spoustu peněz. A možná by tu Myšákovi cukrařili dodnes, kdyby nedošlo ke znárodnění (a dům na konci tisíciletí nespadl). Detaily a spoustu dalších historických jednohubek nabízíme v novém dílu podcastu Co dům dal! Najdete ho na Spotify, Soundcloudu a na Apple i Google podcastech.

František Myšák se dostal k cukrařině už na přelomu 19. a 20. století. Tehdy pracoval jako zaměstnanec v cukrárně, která tehdy stála na místě dnešního Divadla ABC. A projevil takový talent, že mu tehdejší majitel Emanuel Janda cukrárnu odkázal.

Mohlo by vás zajímat
Generální manažer cukrárny Myšák Tomáš Hánek: Tíha zodpovědnosti je na mé práci nejtěžší

O špatných rozhodnutích, spolupráci s cukrářem Lukášem Pohlem a o tom, proč jsou psychopati nejlepší manažeři!

Více zde

„Pan Myšák potom zavedenou firmu rozvíjel dál, už pod svým jménem, a v roce 1911 koupil dům, který už všichni známe. Celý ho zrenovoval a rozšířil, přistavěl patro a udělal z něj jedno z nejslavnějších cukrářství v republice,“ doplňuje příběh spisovatel a „detektiv“ Ambiente Lukáš Berný.

Původní budova už však k vidění není. Podnikatel a cukrář Myšák starší ho nechal v roce 1922 přestavět do rondokubistického stylu, o 104 let později se budova zřítila. „Je to jedna z nešťastných památkových kauz – v roce 1996 byly zbourány dva sousední staré domy a deset let po nich zůstala proluka,“ vysvětluje urbanista a popularizátor Prahy Petr Kučera. A dům to bohužel neustál.

Rondokubistickou éru připomínali v Myšákovi, už pod hlavičkou Ambiente, ještě nedávno – místní cukráři totiž nosili uniformy právě v tomto stylu. Až loni je vyměnili za pohodlnější a více funkční. Pan Myšák by určitě nebyl proti…

Mohlo by vás zajímat
Co všechno zažil Myšák?

Slavný podnik ve Vodičkově ulici znovu otevřel! Tahle cukrářská legenda měla dramatičtější osud, než si možná myslíte…

Více zde

Na počest věrného hosta

Kolem roku 1919 chodíval do podniku na proslulý Pařížský dort známý básník a prozaik Josef Svatopluk Machar. Chutnal mu tak, že si nechal zavolat cukráře, který dílo vyrobil. Ten byl komplimentem natolik potěšen, že po spisovateli cukrovinku pojmenoval. A tak vznikl Macharův dort, který v cukrárně Myšák pečou dodnes, a to každý den! 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cukrárna Myšák (@cukrarna.mysak)

(Ne)chtěná reklama od Voskovce a Wericha 

Pan Myšák byl známý tím, že reklamu na svůj podnik odmítal – tvrdil, že dobrý produkt se prodává sám. Jeho dorty a zákusky ovšem milovali herci a komikové Voskovec a Werich z nedalekého Osvobozeného divadla. A ti ve svém časopise otiskli „slogan“ „Nebe na zemi zažijete ve velkocukrárně a kavárně František Myšák“. 

A dost podobně to vnímaly i jiné slavné osobnosti. „Určitě nemůžeme zapomenout na to, že pravidelným odběratelem místních dobrot byl sám Tomáš Garrigue Masaryk,“ připomíná Lukáš Berný.

Mohlo by vás zajímat
Je to prostě Myšák

V průběhu srpna znovu otevře legendární cukrárna Myšák ve Vodičkově ulici, teď už pod hlavičkou Ambiente. S architektkou Terezou Froňkovou, jsme si v Café Savoy povídaly o tom, jak bude „Myšák“ vypadat, čím ji inspirovaly francouzské kavárny a ve kterém momentu musela překonat sama sebe.

Více zde

Které další prvorepublikové celebrity do podniku s chutí zavítaly? Jaký osud potkal rodinu majitele za války a jakými způsoby vzdávají Myšákovi hold dnešní cukráři ve Vodičkově? 

Pusťte si nový díl podcastu Co dům dal a dozvíte se víc!

Co mít v lednici, abyste si v momentě uvařili skvělé jídlo?

Načíst další článek...