Facebook

Dolce vita! Vánoční dárky pro milovníky sladkého

21. listopadu 2023 Autor: Anna Basiková

Sladké rádi mlsají i pečou? Není den, kdy by si nedali alespoň kostičku čokolády? Pokud máte ve svém okolí ultimátního milovníka sladkostí, čtěte dál.

Sladká snídaně

Ráno dělá den, a v tomhle případě to samozřejmě jistí sladká snídaně. Co třeba marmelády z Esky? Vybírat můžete z mnoha příchutí i velikostí – mezi nejoblíbenější patří jahodová nebo meruňková. Kdo chce žít trochu zdravěji, určitě si k snídani nebo svačině rád vychutná granolu. Skvělou mají u Kalendů nebo v bistru Bjukitchen – tu pořídíte i v klubu AmbienteA kdyby snad granola byla málo sladká, dá se k ní přidat oříškové máslo. Váháte, které vybrat? Pořiďte degustační set Big Boy, a máte vyřešeno! 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barbora Karpíšková (@bjukitchen)

Dezerty

Až dojde na sladkou tečku po obědě, je fajn mít po ruce nakládané ovoce z Esky, kokosky, máslové sušenky, perníčky nebo třeba pusinky z Myšáka. A čím to všechno zapít? No přece likérem Věneček

A co takhle čokoládová degustace? Chcete ochutnávat čokoládu jako pravý degustátor, dozvědět se něco nového, a ještě se u toho pobavit? Dárkový balíček od Ajaly obsahuje čokolády oceněné v prestižních čokoládových soutěžích. Třeba na International Chocolate Awards a světové soutěži potravin Great taste, přezdívané také jako gastronomický Oskar. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ajala chocolate (@ajalachocolate)

Ať si každý vybere sám

Nejste si jisti, co vaši cukromilci ocení nejvíc? Pak je obdarujte dárkovou poukázkou – na výběr je hned několik sladkých variant. Co třeba Degustace dezertů v Myšákovi, Snídaně v Myšákovi pro dva nebo Snídaně pro dva v Café Savoy?

Karta Ambiente je nabitá na libovolnou hodnotu – ideální dárek pro nerozhodné nebo náročné kamarády a rodinné příslušníky. Dárkové boxy plné sladkých dobrot nabízí například Šufan. Jejich výběr toho nejlepšího obsahuje kromě jiného ořechovou granolu, kokosová hnízda či lískoořechové máslo se 70% bio čokoládou.

Tip: Berou vaše děti babička s dědou rádi do Myšáka a s chutí si tam zajdou i sami? S kartou Senior dostanou v Myšákovi černou kávu zdarma a na jídlo budou mít slevu 20 %. Kartičku vám na počkání ochotně vystaví v klubu Ambiente v Burzovním paláci. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kateřina Pavlíček (@katerina_pavlicek)

Pro nadšené cukráře

Poukázka na tematický „sladký“ kurz udělá radost každému, kdo je odhodlán zkoušet nové recepty a pilovat své dovednosti. Už koncem ledna pořádá školicí centrum UM kurz Sladké a kynuté z EskyNa ty, kdo mají raději samostudium, jsou připraveni v klubu Ambiente. V prodeji tu mají třeba kuchařku populárního cukráře Josefa Maršálka Moderní česká cukrařina a pro pokročilé je tu Chocolate Bible od známé francouzské školy vaření Le Cordon Bleu.  

Srdce ze zlata

A nakonec něco pro ty, co mají dobré srdce a chtějí svým mlsáním prospět druhým. Třeba pozvěte na oběd někoho, kdo to opravdu ocení a kdo to v životě neměl jednoduché. Poukázky na Oběd pro dalšího putují do neziskovek, které pomáhají lidem bez domova, samoživitelkám a seniorům. Anebo letos nakoupíte sladké dárky v rámci benefiční akce Cook2help?

Mohlo by vás zajímat
Spojte oběd s dobrým skutkem

Dobročinná akce Oběd pro dalšího trvá už celých sedm let – a nově pomáhá také lidem z Ukrajiny. Zapojit se do ní můžete i vy! Jak?

Více zde

Ikonická jídla z Ambiente zavařená do sklenice. Vyzpovídali jsme Lukáše Drába z Akonzervy

Načíst další článek...