Facebook

Léto v Ambiente bude nabité novými podniky

16. května 2023 Autor: Šárka Hamanová Foto: Aleš Král

Pro každého něco! Fine dining, fast food z kvalitních surovin, nejlepší japonské wagyu a chleba Eska odjinud. Co nového se chystá na začátku léta v Ambiente?

Eska

Na začátku června restaurace na šest týdnů zavře. Čeká ji rekonstrukce, při které se dolní a horní patro rozdělí na dva samostatné podniky. V přízemí zůstane pekárna s bistrem, které bude dál podávat oblíbené dlouhé snídaně a také rychlé obědy, v prvním patře vznikne nová restaurace s názvem Štangl. Během měsíční uzavírky se v Esce nebude péct chleba. Pekaři se na dobu rekonstrukce přestěhují do Michle, kde budou dál péct chleba 33 koupíte ho například na Rohlík.cz pod názvem chleba Eska odjinud.  

Štangl

Šéfkuchař Martin Štangl vybuduje ve zrekonstruovaném prostoru novou restauraci. Sezení pro hosty bude komornější, příjemnější a s výhledem na otevřenou kuchyni. Z ní budou kuchaři vydávat degustační večeře z místních surovin od farmářů, z lesa a louky. Otevření se plánuje na prázdniny.

Marie B

Sesterský podnik La Degustation Bohême Bourgeoise, pojmenovaný po legendární kuchařce, roste v Dlouhé ulici vedle Bokovky. Kuchyni povede jeden ze stávajících šéfkuchařů La Degustation Jiří Šoura, pojetí interiéru navrhují lidé ze Studia Olgoj Chorchoj.

Mohlo by vás zajímat
Kdo bude Marie B?

O budoucí hospodě v Dlouhé, fine diningu a nejlepší kedlubně na trhu jsme si povídali se šéfkuchařem Oldřichem Sahajdákem.

Více zde

Vin de Marie

Vinotéka hned vedle Marie B se samostatným vchodem. Výběr vín bude mít na starosti Zdeněk Oudes. Otevírat se bude zároveň s Marií B v červnu.

Wagyu z Japonska

V pátek 19. května přiletí do Prahy 100 kg wagyu z japonského Tottori z farmy, která získala ocenění za nejlepší wagyu v Japonsku. Přijede i její zástupce, pan Torikai, a provede řezníky Amasa a Našeho masa bouráním a prezentací masa v řeznictví. Následovat bude vaření v UMu s kreativními šéfkuchaři a lidmi od masa, kteří se naučí s japonským wagyu správně zacházet, aby ho mohli v příštích týdnech v omezeném množství nabídnout hostům. Cílem je vzdělávat se a nacházet nové způsoby, jak pracovat s českým masem. 

Burger Service

Fast food z kvalitních surovin, vedený Radkem Peckem, hned vedle Pizzy Nuovy. Těšte se na šťavnaté burgery, hranolky a otevírací dobu až do noci.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Burger Service (@burgerservice)

Vinotéka Vin de Marie: Jsme jen banda týpků, co má ráda dobré víno

Načíst další článek...