Facebook

Vedle restaurace Marie B otevřela vinotéka Vin de Marie

23. srpna 2023 Autor: Yasmine Borůvková Foto: Filip Šlapal

Vína od českých i zahraničních vinařů, sýry, uzeniny… Vítejte ve vinotéce Vin de Marie na Dlouhé. Otevřeno má od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin, hosté si mohou přijít pro lahev nebo na skleničku vína, které se rozlévá v michelinské La Degustation Bohême Bourgeoise i v sousedící Marii B.

„V sortimentu máme především vína od vinařů ze střední Evropy, k tomu střípky z Francie, Itálie, Gruzie. Rádi pracujeme s vinaři, se kterými sdílíme podobné hodnoty a pohled na gastronomii – vybíráme producenty, kteří pracují s minimem zásahů jak ve vinohradu, tak ve sklepě,“ popisuje výběr vín Zdeněk Oudes, sommelier La Degustation Bohême Bourgeoise a spolumajitel nové vinotéky. Vína z Vin de Marie si hosté mohou koupit domů, anebo si poručit sklenku k večeři v Marii B. Ze sortimentu Vin de Marie je také připraveno vinné párování v Marii B. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marie B (@marieb_______)


Součástí nabídky Vin de Marie jsou salámy z rodinné farmy Agrisalumeria Luiset jižně od Turína, sýry ze severního Piemonte z rodinné firmy Luigi Guffanti, piemontské lískové ořechy, meruňková marmeláda ze sadů v rakouském Wachau nebo sardinky La Perle z pobřeží Francie. Doplňkový prodej se bude průběžně měnit a obohacovat. 

„Vin de Marie vznikla proto, abychom mohli sdílet radost s lidmi, které víno také zajímá a baví. Tváří a srdcem prodejny je Petra Vítková, která má bohaté zkušenosti ze svého bývalého působiště, vinného baru Veltlin v Karlíně,“ doplňuje sommelier Zdeněk Oudes. Ve Vin de Marie se budou časem konat také komorní setkání s vinaři a školení pro personál. 

Mohlo by vás zajímat
Vinotéka Vin de Marie: Jsme jen banda týpků, co má ráda dobré víno

La Degustation Bohême Bourgeoise brzy otevře vinotéku Vin de Marie. Jaké lahve zaplní její regály a proč právě obchod s víny? Odpovědi zná generální manažer a sommelier Zdeněk Oudes.

Více zde

 

Pop-up De Luxe – restaurace Ambiente otevřená pouze dva dny

Načíst další článek...