Facebook

10 vánočních dárků pro kafaře

11. prosince 2022 Autor: Lucie Svatošová Foto: Vojtěch Tesárek

Od ponožek a knížek přes šálky a termohrnky až po clever dripper, kurzy nebo předplatné. Připravili jsme kurátorský výběr dárků, které touží najít pod stromečkem každý kávový nadšenec. 

1. Kurzy o kávě

Každý, kdo propadl pití kávy, jistě rád oblékne baristickou zástěru a pustí se do její přípravy – v Umu navíc pod odborným vedením našich šéfbaristů Ondřeje Štokla nebo Dušana Pavelky. Na začátek je ideální kávová degustace v podobě cuppingu, kde účastníci zjistí, jak poznat a ocenit dokonalý šálek kávy, a potom třeba latte art. Černá káva je zážitek sám o sobě, ale kdo by se ráno po vydařeném rande nechtěl blýsknout srdíčkem nebo labutí v dokonalé mléčné pěně? 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený UM (@um_narodni)

2. Šikovní pomocníci 

Sháníte dárek pro kávového labužníka, který ráno věčně nestíhá, a přitom miluje filtrovanou kávu? S clever dripperem si bude pískat. Raději byste vsadili na klasiku? Za french press bychom dali ruku do ohně. Kinto coffee server pomůže s přípravou většiny typů filtrované kávy a parádu udělá i na snídaňové tabuli. A závislákům, kterým v žilách koluje černá krev prosycená kofeinem, případně početným rodinám, doporučujeme moccamaster.

3. Do práce i na cesty

Chystáte se obdarovat někoho, kdo nad kancelářským kafem ohrnuje nos a o víkendu při výšlapech nehledá v mapách kóty, ale nejbližší kavárny? Dozajista ocení kapsle naplněné výběrovou kávou nebo praktickou porcovanou kávu rovnou připravenou ve filtru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený THE MINERS COFFEE (@theminerscoffee)

4. Dárkové kávosety

Chcete to letos pojmout komplexněji? Podívejte se na dárkové sety od pražíren doubleshot nebo Coffee Source. Na výběr máte různé metody přípravy – od klasické překapávané kávy V60 přes aeropress až po moka konvičku. Sety navíc obsahují i ruční mlýnek, hrnek a samozřejmě i balení kávy. Širokou nabídku vánočních dárků s kávovou tematikou letos připravila také pražírna Dos Mundos nebo Kofio.cz mrkněte na jejich katalog dárků

Mohlo by vás zajímat
Vánoční nákupy podle kuchařů

Jaké dárky by si přáli rozbalit kuchaři u vánočního stromku?

Více zde

5. Dárek na celý rok

Nemůžete se rozhodnout? Možná bude ideální kávové předplatné. Můžete si zvolit libovolnou délku předplatného, intenzitu spotřeby kávy i preferovaný styl přípravy. Nad příslibem vždy čerstvé várky kávových zrn zaplesá srdce každého zaníceného kafaře. Abonmá nabízejí například pražírny doubleshot nebo Father’s. Nemusíte ale předplácet jen zrna! Zkuste magazín Standart – bibli všech, kteří propadli kvalitní kávě a kávové kultuře.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Standart (@standartmag)

6. Stylové popíjení 

Dobře připravená voňavá káva plná chuti vynikne ještě víc v krásném nádobí. Nabídka hrnků, hrnečků, šálků, kelímků a skleniček je nepřeberná. Tady je crème de la crème servírování kávy: ručně točený keramický dvoubarevný hrnek z brněnské Industry, kameninový hrnek s typickým obličejem od Karolíny Strykové z In August Company, porcelánové hrnky a pohárky s holografickou glazurou od Martina Poše, kameninové pohárky různých velikostí s různobarevnými nestydatými malůvkami od Mindsetu, vesmírně harmonicky působící kolekce hrnků Jupiter značky Bisqit, originálně tvarovaná sklenka na kávu ze studia EN TEN TY KY a nakonec roztomilá vánoční kolekce porcelánových šálků z Karlových Varů. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený E N T E N T Y K Y (@en.tentyky)

7. Na dlouhou a tuhou zimu 

Pořiďte svému kávomilci parádní cestovní hrnek, aby mu nikdy nedošel přísun čerstvé, teplé kávy, a to ani v terénu. Na procházky městem se hodí termohrnek s praktickým víčkem, ze kterého se snadno upíjí. Na pracovní stůl zase přijde vhod velká termoska, která pojme celodenní zásobu, a pro ty, kdo to mají rádi horké, jsou jako stvořené designové interiérové termohrnky

8. Kavárenský a pražírenský merch

Vršovický Café Jen pro vás má dnes už téměř legendární kolekci kafíčkových mikin, které chce nosit jednoduše každý. Na Kofio.cz zase seženete parádní ponožky – protože co by byly Vánoce bez ponožek, a také bezvadný merch pražírny The naughty dog

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený café jen (@cafe_jen)

9. Malé drobnosti, velké radosti

Chybí vám jen nějaká drobnost? Co třeba cuppingová lžíce, kapesní degustační deník kávy, kávové mýdlo nebo peeling! A rozhodně čokoláda, která kávu tak ráda doprovází – čokoládovna Ajala vypustila do prodeje ultimátní Vánoční balíček a speciální balíček s řízenou degustací, limitovaná čokoláda s kávovými zrny z manufaktury Herůfek má chutnat jako káva s croissantem.

10. Radši knihu! 

Povedené knížky pro kávové labužníky jsou například Velká kniha o kávě od Petry Davies Veselé, Filtrovaná káva od Petry Střelecké, Coffeeland: A History od Augustina Sedgewicka nebo The World Atlas of Coffee od Jamese Hoffmanna.

Vzpomínky na Expo 58: Jak chutnal výjimečný pop-up De Luxe

Načíst další článek...