Facebook

Sekaná: Nové Kro, Pivo na klobásu a horké novinky ze světa fine diningu!

29. září 2023 Autor: Yasmine Borůvková

Zatímco léto bylo co do nových podniků rušné, podzim českou gastro scénu zpomalil a ustálil. I tak pro vás máme nabitý program na následující měsíc a jednu radostnou novinku ze Slovinska! Servírujeme Sekanou. 

Na programu

První středa v měsíci patří již tradičně Zkoušce sirén v UMu – pop-up kreativních šéfkuchařů Ambiente už zřejmě znáte! Dva z nich, Tomáš Valkovič a Jirka Horák, chystají hned na další den pop-up Langoš Fryday před karlínským Bufetem. Jen kousek dál, v Celetné, se budou slavit 2. narozeniny Pultu – přijďte si připít! Na čepu budou nové speciály i ležáky, které spolu s týmem načepuje i letošní držitelka Zlaté pípy Terka Pospíšilová. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pult (@pult_pult_pult)

12. října bude v pražském Aromi vařit vážená návštěva – michelinský šéfkuchař Stefano Ciotti, který naservíruje moderní pojetí tradiční italské kuchyně. Tradici mnichovského pivního svátku pak uctí pivovar Dva kohouti, a to v sobotu 14. října, kdy se na dvorku odehraje malý Oktoberfest. Na stejné adrese se 30. října zopakuje akce Kohoutí pexeso – k pivům se bude párovat několikachodová večeře pod taktovkou kreativních šéfkuchařů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený DVA KOHOUTI (@dva_kohouti)

Novinky ve vaší čtvrti 

Vršovice mají Kro pekárnu! Najdete ji v Moskevské ulici – na pultech vás čekají danishe, croissanty, koláče nebo třeba Kro ořechový chleba. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kro Vinohrady (@krokitchen)

Na Štvanici, která se od konce července stala daleko lépe přístupnou díky lávce HolKa, se na nějakou chvíli zabydlela Botany Garden maringotka. Říkají si létající pivovar, místo piv ale nabízejí vlastní alkoholické nápoje z bylin a koření. 

„Vezmi pivo na klobásu“! Nebo pozvěte kohokoli z kamarádů do Heřmanovy ulice na Letné – už brzy tam otevře podnik s nabídkou řemeslných piv, fermentovaných nápojů a uzenin. V Holešovicích se pomalu skládá také interiér očekávaného Slice Slice Baby kuchařky a pizzařky Katky Jakusové a spolu s tím se tvoří i tým

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Slice Slice Baby (@slice_slice_baby__)

Úspěchy a potlesky

Slovinská šéfkuchařka Anna Roš získala pro svou restauraci Hiša Franko třetí michelinskou hvězdu! Na světě vaří pouze 7 dalších šéfkuchařek se třemi hvězdami a Hiša Franko je jedinou slovinskou restaurací s nejvyšším gastronomickým skóre. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ana ros (@anaros40)

Šéfkuchař a restauratér Massimo Bottura otevřel 20. září nový podnik v severoitalské Modeně, Al gatto verde. I v tomto konceptu zdůrazňuje ekologii – a využívá solární panely, které čerpají energii pro chod kuchyně i restaurace, jejíž dominantou je kamenná pec. 

V Neapoli přede dvěma týdny proběhlo vyhlášení 50 Top Pizza World 2023. Na prvních místech se umístili Italové, další příčky obsadily také USA, Japonsko, Čína nebo dánské Baest, které získalo i druhé místo v evropském žebříčku. Pizzu roku upekli na Filipínách v Crosta Pizzeria – s černými  tasmánskými třešněmi, gorgonzolou a balzamikem. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 50 Top Pizza (@50toppizza)

Úspěšné šéfkuchaře a šéfkuchařky můžete potkat na pražském Symposiu Culinary Prague – největší kulinářský svátek v roce se letos uskuteční 6. listopadu. Na pódium Divadla Hybernia se postaví chefové, jako je Belgičan Viki Geunes, Holanďan Guido Braeken, Maďar István Pesti nebo historicky nejmladší držitelka michelinské hvězdy Julia Komp. Nejvyšší čas pořídit si vstupenku! 

Tisíc a jeden recept na štrúdl – jak ho pečou šéfcukráři?

Načíst další článek...